مقالات

لمینت سرامیکی یا ونیر پرسلن چیست؟

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی یا ونیر پرسلن چیست؟

ونیرهای پرسلن یا همان لمینت سرامیکی در سالهای اخیر به دلیل آماده سازی با دقت بالا (تراش اندک) و نمای زیبا به عنوان انتخاب اولین ترمیمی دندانهای جلو در دندانپزشکی زیبایی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

ونیر پرسلن یا لمینت سرامیکی

کاربردهای لمینت سرامیکی

ونیر پرسلن همانند کامپوزیت ونیر برای اصلاح رنگ، شکل طول و یا نحوه قرار گیری دندان، بستن فاصله و برای بازسازی دندانهای شکسته و درمان ریشه میتوانند بکار روند.

مقایسه ونیر پرسلن با ونیر کامپوزیت

ونیرهای پرسلنی از لحاظ دوام ،پایداری رنگ و زیبایی از ونیر های کامپوزیت برترند اما در افراد با عادات نامناسب نظیر دندان قروچه و اکلوژن نامناسب میزان شکست بالا خواهد بود در نهایت دندانپزشک متخصص ترمیمی با در نظر گرفتن عوامل متعدد و با در میان گذاشتن بیمار از مزایا و معایب هرکدام از درمانها بهترین روش برای زیبایی لبخند را انتخاب خواهد نمود.

روند لمینت سرامیکی

هنگامی که لمینت سرامیکی جهت درمان انتخاب گردد دندانپزشک دندانها را با حداقل تراش مناسب (روی مینا که گاهی حتی افراد متوجه تراش نمی شوند و اگر صحیح توسط دندانپزشک شما انجام شده باشد کاملا با میزان تراش روکش معمول متفاوت است ) آماده سازی می کند و قالب به روش معمول یا دیجیتال تهیه می گردد.

قالب به لابراتوار فرستاده شده و با بهترین متریال به سفارش دندان پزشک شما لمینت ها ساخته می شود و در جلسه بعدی بر روی دندانها چسبانده می شود.

چسباندن لمینت ها نیز بسیار حساس و همانند تراش نیاز به علم و مهارت دقیق دندانپزشک شما دارد.

ونیر پرسلن در یزد

لمینت سرامیکی در یزد

 

ارائه خدمات لمینت سرامیکی یا ونیر پرسلن در مطب دکتر فهیمه شفیعی

در مطب دکترشفیعی با بهترین متد و متریال، زیباترین و دقیق ترین لمینت ها در عین حفظ سلامتی دندانها و لثه برای شما تحویل خواهد شد.

جمع بندی

پس به طور خلاصه در مقایسه بین روش ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی میتوان گفت ونیر کامپوزیت به صورت مستقیم یک جلسه طولانی توسط دندانپزشک بر روی دندانهای شما قرار خوهد گرفت و مقداری رنگ پذیری در طول زمان بسته به مصرف مکرر چای قهوه ..خواهد داشت؛ که با پالیش هر ۶ ماه یکبار قابل رفع است.

ونیر کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لمینت سرامیکی دارد و درصورت لب پرشدن و شکستن با کامپوزیت قابلیت تعمیر آسان است. در لمینت سرامیکی دندانها مقدار حداقلی تراش خواهند داشت و در دوجلسه کار انجام خواهد گرفت. در یک جلسه تراش و قالب و با فاصله چند روز تحویل داده خواهد شد.

لمینت هزینه بیشتری نسبت به کامپوزیت داشته اما از لحاظ زیبایی و دوام و طول عمر برتر است.

 در مطب دندانپزشکی دکتر شفیعی برای هر بیمار با توجه به شرایط دندانی، مالی و عادات پارافانکشنال و میزان توقع او از زیبایی و ...بهترین تصمیم گرفته خواهد شد .

بهتراست بدانید این درمانها وقتی بصورت صحیح و حرفه ای و در مطب متخصص با علم‌و هنر ترمیمی انجام گردند بیشترین زیبایی و حداقل آسیب را بهمراه خواهند داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *